Ortaköy Arçelik Tekni Arıza Servisi

Bulaşık Makinesi Gürültü (Sesli) Çalışıyor

Kullanmış olduğunuz Bulaşık makinelerinin sesli yani çalışırken gürültü oluşturması bazı sebeplerden kaynaklanabilirken eski makinelerde ise bu sorunlar sık sık karşılaşabilirsiniz. Cihazınız yeni ürünlerdense ve yinede ses yapıyorsa bunun bir kaç sebebi vardır bu sebepler öncelikle bulaşık makinesinin pervanelerinde sıkıntı olabilir. Pervaneler dönerken bir yere takılıyorsa yada bir proplem oluşmussa pervanelerdeki bu sorun ses çıkmasına neden olabilmektedir.

Diğer bir sorun ise pompa motorundan kaynaklanmaktadır pompa motorunda arıza oluştuğunda bu sesler oluşabilmektedir buda genellikle  pompa motorunun artık kullanılamayacak hale gelmesi sonrasında oluşan seslerdir.  Pompa motorunun tamiri olmamaktadır bu yüzden pompa motorununda değişmesi gereklidir.

Cihazdaki uğultu sesleri varsa tablet kutusundan geliyor olabilir  parlatıcı koymadan denemenizde fayda vardır bazı kullanılan parlatıcılar köpürme yaptığı esnada uğultu sesi yapabilir.

Ayrıca cihazınız Eco konumunda çalışırken sirkülasyon motoru Eco modunda az su alındığında  boş dönme yapıyorsa ses yapabilmektedir.

Genel olarak karşılaştığımız sorun ise üst yada alt fiskiyenin arızalanması durumunda karşılışılan seslerdir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir