Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor Arızası ve Bilgilendirme

Çamaşır makinenizin altından akan su her zaman bir arıza olmayabilir suyun başka yerden gelip gelmediğini kontrol ediniz makinenizin üzerinde kapağında birikmiş su birikintisi aşağıya akıyor olabilir. Çamaşır makinenizin üzerinde ıslak çamaşır bırakmadığınızdan’da emin olunuz.Bu gibi  sorunlarınız yoksa cihazınızın incelemesini devam edelim.

Çamaşır makinenizin su tahliye, tahliye gideri ve su giriş hortumlarını kontrol ediniz bunlar gevşediğinde yada gider tıkandığında su geri basınç yaparak akabilir ve makinenizin altındaki su birikintlerinin kaynağı olabilir.

Ayrıca makinenizin kapağını açtığınızda elinizle makinenin ön tarafından bulunan körük lastiklerini kontrol ediniz yırtılmış olma ihtimali vardır kapak yerine tam oturmadığında’da bu sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Cihazda rezistans oynamışsa bunun oynayan yerlerinden su akıyor olabilir sıkıca sıktığınızda sorununuz ortadan kalkar.

Bütün bu söylediklerimizde herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız cihazınızın kazan’ı delinmiş olabilir kazan değişimi yaparak yada tamirini yaptırarak sorundan kurtulabilirsiniz bazı kazanlar tamire uygun olmayan press baskılar ile imal edilmektedirler bu tür kazanlar birebir değişimi yapılarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Cihazınızın pompa motoru filtre kısmından su akıyor yada damlıyorsa pompa filtresi ya yerinden oynamıştır yada sıkmayı unutmuşsunuzdur sıkıca sıkınca sorun ortadan kalkacaktır.

Umarım bu sorun ile alakalı aydınlatıcı fikirler vermişizdir yinede sorunlarınızı çözemiyorsanız bize hemen aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

0212 235 23 30 Hizmet Numarası

0212 235 51 18  Hizmet Numarası

0546 238 72 25 Whatsapp Hattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir