Çamaşır Makinesi Su Almama Arızaları ve Bilgilendirme

Bu tür bir arıza ile karşılaşırsanız hemen çamaşır makinenizin çalışmadığını yada arıza yaptığını düşünmeyin zira farklı bir sebepten ötürü’de makineniz çalışmayabilir. Genel olarak cihazınız su ile alakalı aşağıdaki arızaları gösterebilir.

  • Çamaşır makinesi su almıyor arızası
  • Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası
  • Çamaşır makinesi suyu alıyor ve hemen boşaltıyor arızası

Çamaşır Makinesi Su Almıyor 

Cihazınız eğer su almıyorsa suyun olup olmadığını kontrol ediniz eğer suyunuz akıyorsa debisi yani şiddetinin kontrolünü yapınız düşük debide gelen su makinenizin su almamasına neden olabilir. Diğer bir kontrol edeceğiniz yer ise hortumu yani şebeke hortumumun sıkışmış , makine altında kalmış yada bükülmüş olup olmadığını kontrol etmenizdir. Eğer bu iki sorunda oluşmamışsa hortumunuz tıkalı olabilir çıkarıp test ediniz. Ayrıca cihazınızın kapağının tam olarak kapanıp kapanmadığına bakınız zira kapak eğer kapanmadıysa kilit mekanizması emniyet olarak su almasını engellemiş olabilir.

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor 

Böyle bir durumda gider hortumuna bakın  tıkanma ihtimaline karşı aynı zamanda giderinizinizde kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer sorun yoksa pompa motorunun filtresini kontrol edin çoğu zaman bu filtreye yıkamış olduğunuz çamaşırların içindeki bozuk paralar, düğmeler yada bez parçaları filtreyi tıkadığı için su boşaltamıyor olabilir. En son seçenek ise pompa motoru bozulmuş olma ihtimalidir ve bu arıza ancak motorun değişmesi ile ortadan kalkmaktadır.

Çamaşır Makineye Su Doluyor ve Hemen Boşalıyor 

Tahliye hortumu çok alçakta olabilir öncelikle bunu kontrol ediniz daha sonra cihazınızın programını resetleyip tekrar ayarlamaya çalışın ve programı alıp almadığını kontrol edin. Bu genelde pompa motoru arızası yada elektronik kart arızalarında meydana gelmektedir. Uzman bir servisin bakması gerekebilir.

Umarım burdaki çözümler işinize yaramıştır. Yinede sorununuzu tam olarak çözemediyseniz bizlere aşağıdaki numaralardan ulaşıp sorunlarınızı çözümünü sağlayabilirsiniz.

0212 235 23 30 Hizmet Numarası

0212 235 51 18 Hizmet Numarası

0546 236 72 25 Whatsapp Hattımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir