Klima cihazlarının  bakımları bir bakıma onların ömürlerini uzatmak gibidir.Klimalar’ın daimi olarak her 2-3 ayda 1 kez filtrelerini çıkartıp temizliğini yapmanız gerekmektedir. Klimalarınızn tüm havadaki tozları alıp bu filtrede biriktirdiğiniz biliyormuydunuz ?

Bu açıdan klimalarınızın her daim hijyenik olması çok önemlidir eğer filtreleriniz bakeri ve tozlar ile dolduysa bir zaman sonra klimanız bulunduğunuz  ortama kötü kokular vermeye başlayacaktır. Bu köt kokuların sebebi klimanızın ön tarafında ve filtrelerinde oluşan pisliklerdir.

Klima cihazınızın bazende hemen ön flap kısmında bir nemli alan oluşur bu nemli alan havanın devir daim olması ile üzerinde bakteriler biriktirir bir zaman sonra klimanızın önündeki suyun kuruması ile bu bakteriler olmuş olduğu yerde kalıcı olarak dururlar işte bu kalıcı olarak duran bakteriler sürekli olarak bulunduğunuz ortama aynı filtrelerde olduğu  gibi kötü koku yayarlar.

Bakımsız klimaların en sık arıza yapan klimalar  olduğu herkes tarafından bilinmektedir bunun yanında bakımsız klimaların normalinden daha fazla elektrik tükettiği gözlemlenmiştir.

Firmamız olarak klimaların bakımını yaptırmanızı muhakkak önermekteyiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir