Kombi Genleşme Tankı Nedir Ne İşe Yarar

Kombideki genleşme tankı tamamen cihazın basıncını düzenlemek için kullınılmaktadır. Kombinin genelde arkasında olan bu parça içinde yarı su yarı hava bulunarak cihazın peteklerini ısıtmaya başladığınızda ısınan sıcak suyun genleşerek basınçın artmsını engelleyen bir oranda tutabilmemizi sağlayan bir parçadır.

Bu parçanın bozuk olması durumunda kombinizin altından emniyet ventilinden yada direkt genleşme tankından su akar. Kombinin altından su akıtma sorunu çoğu zaman bu parçanın düzenli çalışmadığından kaynaklanabilir. Kombi genleşme tankı arızalarının çoğunda parçanın değişmesi gerekmektedir fakat bazı arızalar özelliklede kombi tank içi mebranın yapışmasından kaynaklanan sorunların bir kısmı çözülmektedir üst kısmındaki mebran sibopundan yüksek basınçlı hava verilmesi mebranın açılmasını sağlamaktadır.

Kombi genleşme tankı kombinin arkasında kalmaktadır bazı kombi modellerinde yanda olabilmektedir.

Diğer bir adıda  (İmbisat deposu) dur ve bu parçanın bakım esnasında havasının kontrolü muhakkak yapılmasına özen göstermelisiniz 90 metrekare ile 150 metrekare arasında evlerdeki 0,75 ile 1 bar basılmaktadır ama kullanılan tesisatın kapasitesi ilede değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir