Kombi Petek Isıtmama ve Yarısının Isınma Sorunları

Peteklerinizin ısıtmama sorunu kombi cihazınızla pekde alakalı değildir bunun sebebi genellikle kombi radyatörlerinizin içlerinin pisliğinden meydana gelmektedir. Kombi peteklerinin içleri kirli olduğu zaman peteklerin yarısı ısınır yarısı ısınmaz bununda sebebi peteklerinizin içinde suyun radyatörlerinizin içinde tam olarak dolaşamadığından kaynaklanmaktadır.

Peteklerinizin içinde oluşan birçok madde bunlar kırçıl, minaraller, paslar zamanla balçık haline gelir ve peteklerin kullanılmadığı zamanlarda alt kısımlara çökerek orda taşlaşırlar. Bu taşlaşmadan dolayı kombi peteklerinin içinde su devinimi azalır bu azalma ilede kombinizin sadece üst kısımlarında sıcak geçişi olmaktadır.

Peteklerinizin içindeki bu tortulardan kurtulmak kolay bir işlemdir ve hemen hemen 1 saatlik bir iç yıkama işlemi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Petek Temizleme Bilgileri 

Bu işlemler için özel olarak üretilen kombi radyatör temizliği cihazları ve kombi petek içi temizleme kimyasalı sayesinde basınçlı su ile temizlik yapılır ve bu temizlik sayesinde kombi peteklerinizin içleri temizlenir. Temizleme kimyasalının Nötr ve zararlı maddeler içermemesi önemlidir zira bazı kimyasallar peteklerin içlerinde delinmelere neden olabilir.

Petek temizleme cihazları yaklaşık 30 barlık bir  basınçla temizliğin tüm peteklere 1 petekten ulaşarak yapılmaktadır genelde havlupan kullanılmaktadır.

Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir