Bulaşık Makinesi Isıtmadan Yıkama ve Kurutmama Arızası Bilgilendirme

Bulaşık makinelerinin bu arızası kronik bir arıza gibidir en çok karşılışılan arıza bu arızadır. Cihazların kurutmama  yada sıcak yıkamam yüzünden bulaşıklar tam olarak temizlenmez ve kirli çıkartırlar zira sıcak su kirlerden arınmadan ve hijyen açısından önemlidir. Kirler ve yağ sıcak sayesinde temizlenebilmektedir sıcak su olmadan yıkandığında tam olarak temizlenmezler.

Bu tür bir sorunla karşılaştığnızda muhtemel olarak aklınıza gelen ilk sorun sensör sorunu olmalıdır, cihazlarınızın içindeki ısı sensörleri (NTC) arıza yaptığında yada özelliğini yitirdiğinde cihaz sıcak suyu algılamaz ve ısıtma yapmaz. Sensörün değişimi ile sorun ortadan kalkar.

Diğer bir olası arıza ise rezistans arızasıdır cihazınızın bu arızası olduğu zamanda sıcak su kesinlikle cihazda oluşmaz. Bu parçanında ancak değişiminden sonrasında sorun çözülmektedir.

Bu sorunlar hatanın yarısını teşkil etmektedir diğer yarısı ise anakart yani elektronik karttan kaynaklanmaktadır bu arızada elektronik kart tamir olma imkanı vardır eğer işlemci sorunu varsa kartın değişimi gerekmektedir.

Bulaşık makinenizde ısıtma sorunundan kurtulmak için yapacağınız tek şey cihazın tamamen elektriğini kapatıp bir müddet bekledikten sonra tekrar açmanız zira bu ısınma sorunu parçalar ile alakalı bir sorundur yada kart takılı kalmıştır kapatıp açmak sorunu çözebilir ama muhakkak bir servise göstermeniz gerekebilir.

Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir