Peteklerinizin temizliği en az kombinizin bakımı ve temizliği kadar önemlidir zira kombinizi yeni dahi almış olsanız eğer peteklerinizin içinde sorun varsa (Kir – Pas – Tortu – Balçık Çamur)  bu petek temizliği yapılmadıysa sorununuz yani ısınma propleminiz devam edecektir. Peki kombi temizliği neden yapılmalıdır  sorusunun cevabını verelim.

Kombinizin ayarını hiç en yüksek seviyeye aldığınız halde kombi peteklerinin hiç ısınmadığını şahit oldunuzmu eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız sorun kombinizde değil peteklerinizdedir. Peteklerinizin alt kısımlarına elleriniz ile dokunduğunuzda peteklerin alt kısımları eğer soğuksa ve sadece peteklerin üst kısımları sıcaksa peteklerinizin ısıtmamasının sebebi alt kısımlarının çamur balçıkla tıkanmıştır.

Siz ne kadar kombinizin ayarını yükseltirseniz yükseltin peteklerinizin sadece yarısı ısınmaktadır bu yüzden’de sürekli olarak gaz yakımı gerçekleşmektedir bu gaz yakımının sonucunda’da çok yüksek faturalar ile karşılaşırsınız.

Petek temizliğini firmamız bu işlem için özel olarak üretilmiş cihazlar ile yapılmaktadır temizlik için extra başka bir şeye ihtiyaç yoktur peteğinizden yada havlupanınızdan rahatlıkla bu işlem yapılmaktadır. Temizlik esnasında cihazın içine bir temizlik kimyasalı konulmaktadır bu kimyasal sayesinde cihazın içindeki tortular sökülmektedir.

Firmamızın uzman petek temizleme ekipleri tarafından tüm kombi türlerinizin bakımını ve temizliğini yapmaktadır.